talous

Liettua. Rakentaminen, 1990-2016

Liettua. Rakentaminen, 1990-2016
vuosimiljardia $asukaskohtaisesta, $miljardia $kasvuvauhti, %osuuteen, %
käyvin hinnoinkiinteät hinnat 1990MaailmanEurooppaPohjois-Eurooppa
19900.95258.20.95 0.0700.170.84
19910.48129.40.46-51.50.0340.0850.44
19920.2876.50.27-42.40.0190.0490.27
19930.3389.20.3013.50.0220.0640.38
19940.41112.70.3722.90.0250.0760.45
19950.42117.00.37-1.20.0250.0710.42
19960.51142.20.384.00.0290.0870.48
19970.67187.10.428.90.0400.130.61
19980.82230.90.5019.10.0500.150.69
19990.73207.30.44-10.40.0430.140.60
20000.61175.30.38-14.40.0350.120.49
20010.65186.70.419.10.0380.130.52
20020.80232.70.4815.60.0450.140.55
20031.2342.80.5923.70.0580.170.67
20041.5439.10.6712.40.0640.180.72
20051.8551.10.7817.30.0730.210.81
20062.6780.61.028.10.0920.271.0
20074.01 223.61.327.80.120.351.3
20084.81 497.21.32.00.140.391.7
20092.2702.30.71-45.60.0680.211.1
20101.9623.80.66-6.20.0560.190.95
20112.5819.90.7919.10.0650.221.1
20122.3755.90.75-5.50.0570.221.0
20132.8921.10.829.50.0670.261.2
20143.21 086.90.9313.90.0750.301.2
20152.7919.20.92-1.20.0660.291.1
20162.5865.20.85-7.80.0610.271.1

Picture. Liettua. Rakentaminen, miljardia $, 1990-2016
Picture. Liettua. Rakentaminen, asukaskohtaisesta, $, 1990-2016
Picture. Liettua. Rakentaminen, kasvuvauhti, %, 1990-2016

Liettua ja naapureita

Liettua ja naapureita. Rakentaminen, miljardia $, 1990-2016
maat1990200020102016
Puola7.112.535.829.9
Valko-Venäjä1.50.665.43.0
Liettua0.950.611.92.5
Latvia0.940.491.11.3

Liettua ja naapureita. Rakentaminen, asukaskohtaisesta, $, 1990-2016
maat1990200020102016
Liettua258.2175.3623.8865.2
Puola186.3325.3934.2781.7
Latvia353.0207.5502.0645.0
Valko-Venäjä149.366.9566.3316.0

Liettua ja johtajat

Liettua ja johtajat. Rakentaminen, miljardia $, 1990-2016
maat1990200020102016
Yhdysvallat250.5462.3541.6792.5
Kiina18.066.8402.6745.3
Japani275.6336.1273.2270.0
Intia17.727.9140.9155.0
Saksa96.989.9132.2149.3
Liettua0.950.611.92.5

Liettua ja johtajat. Rakentaminen, asukaskohtaisesta, $, 1990-2016
maat1990200020102016
Yhdysvallat992.11 639.51 754.82 459.8
Japani2 213.52 635.02 125.42 113.3
Saksa1 224.51 103.31 634.61 822.2
Liettua258.2175.3623.8865.2
Kiina15.452.1296.1531.0
Intia20.426.5114.5117.0

© Ivan Kushnir