Gazdaság

Brazília. Bruttó nemzeti jövedelem, 1970-2016

Brazília. Bruttó nemzeti jövedelem, 1970-2016
évmilliárd $egy főre, $milliárd $növekedése, %az arány, %
folyó árakváltozatlan árak 1970VilágAmerikaDél-Amerika
197034.9365.534.9 1.02.630.8
197139.0398.238.811.31.02.729.7
197250.1501.243.511.91.23.135.0
197371.0692.949.614.11.43.839.1
197491.1867.753.68.21.54.439.9
1975106.6990.356.14.61.64.743.2
1976125.81 141.461.810.11.85.045.0
1977146.31 295.864.84.81.85.345.2
1978164.91 427.167.54.21.75.346.3
1979181.01 530.171.86.31.65.243.9
1980191.11 577.080.612.31.64.940.6
1981216.61 747.074.1-8.01.74.941.2
1982224.61 769.573.2-1.21.85.043.2
1983160.21 233.471.0-3.01.33.435.9
1984165.51 246.775.15.71.33.238.1
1985177.41 307.181.28.21.33.340.9
1986215.31 554.688.28.51.43.843.1
1987237.81 682.991.94.31.43.944.7
1988265.11 840.991.7-0.261.34.044.6
1989364.12 482.495.54.21.85.158.0
1990414.72 776.096.00.521.85.454.9
1991365.42 404.191.8-4.31.54.646.8
1992358.82 321.193.31.61.44.342.5
1993400.02 545.697.14.11.54.544.0
1994575.43 603.0103.76.72.16.049.9
1995772.24 757.7108.24.42.57.654.7
1996843.15 112.5110.52.12.77.856.0
1997871.15 199.0113.82.92.87.654.5
1998841.14 942.1113.5-0.282.77.053.7
1999579.03 351.9112.5-0.811.84.746.0
2000638.73 644.2117.94.81.94.847.9
2001544.93 065.8118.60.551.64.044.5
2002497.52 761.1121.72.61.43.651.6
2003544.52 984.1123.41.41.43.852.5
2004655.93 550.3131.26.21.54.252.3
2005872.94 669.7135.23.11.85.154.2
20061 082.35 726.1140.33.82.15.855.4
20071 363.97 140.2148.76.02.36.956.1
20081 644.88 523.4155.34.42.67.955.6
20091 618.08 301.7155.2-0.0512.78.155.8
20102 144.010 894.5166.97.53.29.857.7
20112 548.012 824.0174.14.33.510.959.7
20122 412.912 031.0178.32.43.29.955.7
20132 443.012 069.8185.44.03.29.855.0
20142 407.411 788.9184.9-0.283.09.355.2
20151 764.78 568.1177.6-3.92.46.948.5
20161 758.38 467.7171.3-3.52.36.950.4

Picture. Brazília. Bruttó nemzeti jövedelem, milliárd $, 1970-2016
Picture. Brazília. Bruttó nemzeti jövedelem, egy főre, $, 1970-2016
Picture. Brazília. Bruttó nemzeti jövedelem, növekedése, %, 1970-2016

Brazília és szomszédos országok

Brazília és szomszédos országok. Bruttó nemzeti jövedelem, milliárd $, 1970-2016
országok197019801990200020102016
Brazília34.9191.1414.7638.72 144.01 758.3
Argentína32.781.1146.5299.1412.0533.2
Venezuela13.068.845.6115.8388.9283.8
Kolumbia9.947.054.098.2276.8275.5
Peru5.715.928.450.3136.7184.3
Uruguay2.510.68.922.838.851.1
Bolívia1.03.34.68.218.833.1
Paraguay0.514.04.87.118.826.0

Brazília és szomszédos országok. Bruttó nemzeti jövedelem, egy főre, $, 1970-2016
országok197019801990200020102016
Uruguay896.53 624.12 874.56 852.111 492.714 846.9
Argentína1 364.72 886.84 474.68 072.09 993.812 160.8
Venezuela1 124.54 482.92 294.14 727.113 398.78 990.6
Brazília365.51 577.02 776.03 644.210 894.58 467.7
Peru429.2914.31 302.61 942.64 653.15 799.4
Kolumbia449.01 693.61 575.92 430.96 028.65 662.1
Paraguay206.91 247.61 128.51 336.53 029.33 861.6
Bolívia225.6596.3677.2980.01 893.63 043.8

Brazília és vezetők

Brazília és vezetők. Bruttó nemzeti jövedelem, milliárd $, 1970-2016
országok197019801990200020102016
Amerikai Egyesült Államok1 076.92 852.85 922.910 421.315 121.118 968.7
Kína91.8305.3399.71 200.26 040.411 175.9
Japán211.21 100.23 161.84 957.35 847.35 094.7
Németország217.3955.81 793.81 937.03 484.43 536.6
Egyesült Királyság139.2590.21 097.01 646.42 460.92 587.7
Brazília34.9191.1414.7638.72 144.01 758.3

Brazília és vezetők. Bruttó nemzeti jövedelem, egy főre, $, 1970-2016
országok197019801990200020102016
Amerikai Egyesült Államok5 137.812 415.823 454.536 957.048 992.958 876.5
Németország2 765.912 206.222 672.623 770.043 073.243 173.6
Japán2 013.39 337.425 393.038 870.445 486.439 880.6
Egyesült Királyság2 502.710 489.619 184.927 927.238 872.439 333.3
Brazília365.51 577.02 776.03 644.210 894.58 467.7
Kína111.6307.0340.9935.54 441.97 962.8

© Ivan Kushnir