Economie

Irak. Economie, 1970-2016

Irak. Economie, grootte

Irak. Economie, grootte, miljarden $, 1970-2016
indicator197019801990200020102016
Bruto binnenlands product2.412.617.116.9117.1160.0
Nationaal inkomen2.012.916.516.8118.7159.0
Toegevoegde waarde3.519.327.521.0139.4170.8

Picture. Irak. Economie, aandeel, %, 1970-2016

Irak. Economie, groei

Picture. Irak. Economie, groei, 1970=100%, 1970-2016

Irak. Economie, structuur

Irak. Economie, structuur, %, 1970-2016
indicator197019801990200020102016
Landbouw16.24.718.94.65.14.1
Industrie41.665.423.184.149.133.8
Bouwnijverheid3.47.96.90.456.36.0
Handel8.25.114.23.67.610.9
Vervoer5.94.28.64.75.810.2
Diensten24.612.828.32.426.035.0

Picture. Irak. Economie, structuur, %, 2016

Irak. Economie, kwaliteit

Irak. Economie, per inwoner, $, 1970-2016
indicator197019801990200020102016
Bruto binnenlands product238.0920.0978.0717.03 808.04 301.0
Landbouw56.765.9298.141.2232.5188.9
Industrie145.5924.2364.2750.32 227.21 549.0

Picture. Irak. Economie, kwaliteit, 1970-2016

Irak. Internationale handel

Irak. Internationale handel, miljarden $, 1970-2016
indicator197019801990200020102016
Uitvoer1.711.920.315.954.644.3
Invoer0.392.511.810.447.243.9
Netto uitvoer1.39.48.55.57.40.42

Picture. Irak. Internationale handel, miljarden $, 1970-2016

Irak. Internationale handel, structuur, %, 2016
indicator Uitvoer Invoer
Primaire sector94.312.2
Op hulpbronnen gebaseerde economie0.8819.1
Lowtechindustrie0.05220.7
Mediumtechindustrie0.1333.4
Hightechindustrie0.02911.6
a.4.63.0

Irak. Economie, perspectief

Picture. Irak. Economie, perspectief

© Ivan Kushnir