Gospodarka

Niemcy. Import, 1970-2016

Niemcy. Import, 1970-2016
rokmld $na mieszkańca, $mld $wzrost, %udział, %
ceny bieżąceceny stałe 1970ŚwiatEuropaEuropa Zachodnia
197035.8455.635.8 9.318.335.1
197140.7516.738.47.49.518.735.3
197248.5614.740.96.59.618.835.0
197365.1825.142.43.69.518.434.3
197483.31 056.042.60.448.717.433.2
197592.21 169.243.82.99.118.534.7
1976105.51 338.948.610.99.219.034.7
1977120.81 535.550.43.79.219.334.6
1978144.71 841.453.15.49.519.834.7
1979188.62 404.058.39.69.920.135.3
1980220.82 819.860.13.19.619.634.8
1981192.52 464.058.3-3.08.319.034.4
1982182.62 343.157.8-0.788.418.934.3
1983179.52 306.959.42.78.419.435.1
1984177.82 287.862.55.37.919.035.1
1985183.02 354.265.04.08.118.835.0
1986226.62 911.267.13.29.119.434.9
1987272.73 493.870.24.69.319.234.8
1988300.43 833.574.15.58.818.634.4
1989320.64 073.180.48.68.718.634.6
1990408.05 156.689.110.89.218.135.7
1991451.45 673.598.810.910.020.338.0
1992483.86 044.1101.93.29.619.038.2
1993419.75 212.395.2-6.68.719.137.3
1994461.95 707.1103.08.28.619.437.0
1995558.26 870.3110.37.18.919.636.9
1996553.06 791.7114.84.08.418.936.5
1997537.16 590.4125.29.17.918.436.7
1998563.76 916.6136.99.48.318.436.7
1999579.27 108.4149.08.88.218.737.0
2000595.97 312.8165.310.97.518.436.9
2001587.37 202.8166.70.857.618.036.8
2002586.37 184.3162.4-2.57.317.235.9
2003724.88 873.3171.75.77.817.636.7
2004857.310 491.3185.37.97.617.336.5
2005935.111 449.7196.05.87.317.036.3
20061 077.613 215.4217.911.17.417.137.2
20071 250.715 375.8231.46.27.416.837.0
20081 406.617 337.6236.62.27.316.736.5
20091 123.213 872.4213.9-9.67.217.236.0
20101 266.115 651.4241.412.96.917.336.4
20111 500.418 538.9258.47.06.917.536.4
20121 413.817 439.7258.2-0.0666.417.336.0
20131 482.218 239.3266.33.16.517.536.1
20141 508.818 515.8275.43.46.517.536.2
20151 312.516 062.9290.85.66.317.536.2
20161 326.716 196.1302.23.96.517.535.9

Picture. Niemcy. Import, mld $, 1970-2016
Picture. Niemcy. Import, na mieszkańca, $, 1970-2016
Picture. Niemcy. Import, wzrost, %, 1970-2016
Picture. Niemcy. Import, struktura (kraje), %, 2016
Picture. Niemcy. Import, struktura (Lall), %, 2016

Niemcy i sąsiady

Niemcy i sąsiady. Import, mld $, 1970-2016
kraje197019801990200020102016
Niemcy35.8220.8408.0595.91 266.11 326.7
Francja22.8157.5275.6370.7739.1769.4
Holandia16.495.5156.4247.5531.9555.3
Belgia11.467.2123.0164.7361.0381.5
Polska7.420.112.857.7201.6227.3
Austria4.228.859.582.6186.1187.8
Dania5.123.442.762.7140.3145.4
Czechy12.430.8130.6140.7

Niemcy i sąsiady. Import, na mieszkańca, $, 1970-2016
kraje197019801990200020102016
Belgia1 187.46 810.412 294.516 016.532 999.833 591.8
Holandia1 259.16 750.710 453.915 541.431 881.432 686.1
Dania1 038.34 574.28 300.511 733.925 260.325 462.7
Austria561.33 785.17 707.210 234.422 122.921 551.7
Niemcy455.62 819.85 156.67 312.815 651.416 196.1
Czechy1 202.92 998.012 393.513 262.9
Francja438.92 846.04 709.36 029.911 345.711 492.8
Polska225.2566.8336.41 496.55 259.65 945.6

Niemcy i lidery

Niemcy i lidery. Import, mld $, 1970-2016
kraje197019801990200020102016
Stany Zjednoczone55.8293.8629.71 472.62 365.02 735.8
Chińska Republika Ludowa2.622.244.6250.71 380.11 948.0
Niemcy35.8220.8408.0595.91 266.11 326.7
Wielka Brytania26.9135.2267.0439.8752.4797.3
Francja22.8157.5275.6370.7739.1769.4

Niemcy i lidery. Import, na mieszkańca, $, 1970-2016
kraje197019801990200020102016
Niemcy455.62 819.85 156.67 312.815 651.416 196.1
Wielka Brytania482.72 402.34 668.87 459.911 884.412 118.8
Francja438.92 846.04 709.36 029.911 345.711 492.8
Stany Zjednoczone266.21 278.72 493.65 222.47 662.68 491.6
Chińska Republika Ludowa3.222.438.1195.41 014.91 388.0

© Ivan Kushnir