Gospodarstvo

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, 1970-2016

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, velikost

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, velikost, Mrd. $, 1970-2016
kazalnik197019801990200020102016
Bruto domači proizvod34.1233.1117.6118.1493.3568.7
Bruto nacionalni dohodek35.0232.4114.2113.1469.1553.8
Dodana vrednost33.4204.0102.3110.4478.6549.4

Picture. Zahodna Afrika. Gospodarstvo, deleža, %, 1970-2016

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, rast

Picture. Zahodna Afrika. Gospodarstvo, rast, 1970=100%, 1970-2016

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, strukturo

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, strukturo, %, 1970-2016
kazalnik197019801990200020102016
Kmetijstvo27.320.927.524.025.122.4
Industrije11.717.219.923.621.115.5
Gradbeništvo9.18.93.44.03.54.7
Trgovina12.313.416.516.816.219.0
Promet12.415.48.410.111.412.2
Storitve27.224.224.221.522.626.1

Picture. Zahodna Afrika. Gospodarstvo, strukturo, %, 2016

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, kakovost

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, na prebivalca, $, 1970-2016
kazalnik197019801990200020102016
Bruto domači proizvod321.01 696.0652.0502.01 603.01 570.0
Kmetijstvo85.7310.8156.1112.7390.5340.2
Industrije36.7255.6113.1110.8328.0235.1

Picture. Zahodna Afrika. Gospodarstvo, kakovost, 1970-2016

Zahodna Afrika. sl

Zahodna Afrika. sl, Mrd. $, 1970-2016
kazalnik197019801990200020102016
Izvoz4.135.025.637.1132.790.2
Uvoz3.729.618.824.1116.5114.1
Neto izvoz0.435.46.813.016.2-23.8

Picture. Zahodna Afrika. sl, Mrd. $, 1970-2016

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, perspektive

Picture. Zahodna Afrika. Gospodarstvo, perspektive

© Ivan Kushnir