Gospodarstvo

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, 1970-2016

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, velikost

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, velikost, Mrd. $, 1970-2016
kazalnik197019801990200020102016
Bruto domači proizvod34.1233.2117.8118.3493.3568.7
Bruto nacionalni dohodek35.1232.5114.3113.3469.1494.2
Dodana vrednost33.0203.5101.8110.0478.3550.3

Picture. Zahodna Afrika. Gospodarstvo, deleža, %, 1970-2016

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, rast

Picture. Zahodna Afrika. Gospodarstvo, rast, 1970=100%, 1970-2016

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, strukturo

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, strukturo, %, 1970-2016
kazalnik197019801990200020102016
Kmetijstvo28.521.328.624.025.122.4
Industrije11.616.919.823.521.015.4
Gradbeništvo9.48.93.74.23.54.7
Trgovina13.013.615.916.516.219.1
Promet11.415.28.010.111.412.2
Storitve26.224.123.921.822.626.2

Picture. Zahodna Afrika. Gospodarstvo, strukturo, %, 2016

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, kakovost

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, na prebivalca, $, 1970-2016
kazalnik197019801990200020102016
Bruto domači proizvod322.01 696.0652.0502.01 603.01 570.0
Kmetijstvo88.8314.7161.2111.9390.5340.8
Industrije36.1249.7111.7109.8327.1234.1

Picture. Zahodna Afrika. Gospodarstvo, kakovost, 1970-2016

Zahodna Afrika. sl

Zahodna Afrika. sl, Mrd. $, 1970-2016
kazalnik197019801990200020102016
Izvoz4.535.526.437.3132.790.4
Uvoz4.029.919.524.1116.5112.5
Neto izvoz0.485.66.913.216.2-22.1

Picture. Zahodna Afrika. sl, Mrd. $, 1970-2016

Zahodna Afrika. Gospodarstvo, perspektive

Picture. Zahodna Afrika. Gospodarstvo, perspektive

© Ivan Kushnir