Gospodarstvo

Uganda. Trgovina, 1970-2016

Uganda. Trgovina, 1970-2016
letoMrd. $na prebivalca, $Mrd. $rast, %deleža, %
tekoče cenestalne cene 1970SvetAfrikaVzhodna Afrika
19700.2021.10.20 0.0431.59.6
19710.2222.70.202.70.0431.49.7
19720.2423.90.20-0.0110.0411.49.3
19730.2827.30.20-0.00420.0401.49.2
19740.3432.20.200.0410.0421.49.4
19750.3936.10.20-1.40.0431.39.8
19760.4136.90.200.0150.0421.210.3
19770.4438.70.201.50.0401.110.4
19780.4538.40.20-4.40.0340.999.2
19790.4335.40.17-12.30.0280.837.5
19800.4636.50.17-2.80.0270.737.1
19810.5139.20.171.70.0290.817.5
19820.6044.80.1910.30.0350.978.2
19830.6748.70.208.30.0381.09.6
19840.6445.30.19-5.60.0350.999.4
19850.6947.20.18-3.90.0361.19.4
19860.9059.50.18-0.410.0411.511.7
19870.9963.30.208.90.0401.614.6
19881.168.30.2211.10.0401.714.8
19890.9254.60.247.80.0321.411.9
19900.6034.40.267.30.0190.796.9
19910.4625.50.288.30.0130.615.5
19920.4825.90.294.70.0130.636.2
19930.5025.80.317.40.0130.637.0
19940.7638.20.3719.30.0180.989.5
19950.9747.00.4315.60.0221.210.2
19961.048.20.455.20.0231.29.4
19971.045.90.474.40.0221.18.9
19981.0044.30.5311.20.0221.19.3
19990.9540.90.555.50.0201.19.1
20000.9238.40.573.10.0191.08.8
20010.9738.90.617.10.0201.19.1
20021.039.20.655.80.0201.29.8
20031.139.60.696.60.0191.09.6
20041.245.20.724.80.0201.010.2
20051.552.00.8010.80.0221.010.5
20061.758.10.889.50.0241.010.0
20072.271.10.9812.00.0281.110.6
20082.785.81.113.30.0321.210.1
20092.988.61.25.20.0361.210.7
20103.190.41.36.80.0351.210.5
20113.7106.61.35.40.0381.311.2
20124.1112.71.30.850.0401.310.9
20134.2111.61.42.20.0401.210.2
20144.3110.41.41.40.0401.29.6
20154.0100.71.44.80.0401.19.1
20163.994.61.51.40.0381.28.8

Picture. Uganda. Trgovina, Mrd. $, 1970-2016
Picture. Uganda. Trgovina, na prebivalca, $, 1970-2016
Picture. Uganda. Trgovina, rast, %, 1970-2016

Uganda in sosedje

Uganda in sosedje. Trgovina, Mrd. $, 1970-2016
države197019801990200020102016
Sudan0.200.942.82.210.113.0
Tanzanija0.351.21.11.73.85.8
Kenija0.140.570.711.23.75.6
Vzhodni Kongo0.542.22.31.52.34.6
Uganda0.200.460.600.923.13.9
Ruanda0.0180.150.250.190.580.80

Uganda in sosedje. Trgovina, na prebivalca, $, 1970-2016
države197019801990200020102016
Sudan14.248.8109.564.3228.1328.7
Kenija12.534.730.338.789.4116.3
Tanzanija25.864.044.050.782.1104.0
Uganda21.136.534.438.490.494.6
Ruanda4.828.934.423.357.066.9
Vzhodni Kongo27.184.766.130.835.659.0

Uganda in voditelji

Uganda in voditelji. Trgovina, Mrd. $, 1970-2016
države197019801990200020102016
Združene države Amerike176.5455.1908.11 607.42 133.52 758.7
Ljudska republika Kitajska7.716.132.8124.5644.21 270.1
Japonska33.8187.6465.8792.6933.4827.8
Nemčija27.5116.5207.3207.7347.9359.7
Združeno kraljestvo18.875.6151.1206.8300.0327.8
Uganda0.200.460.600.923.13.9

Uganda in voditelji. Trgovina, na prebivalca, $, 1970-2016
države197019801990200020102016
Združene države Amerike841.81 980.63 595.95 700.36 912.68 562.7
Japonska322.31 592.03 741.06 214.47 261.06 479.8
Združeno kraljestvo338.71 343.72 642.53 507.44 739.04 982.5
Nemčija350.51 487.22 619.82 548.44 300.14 390.6
Ljudska republika Kitajska9.416.228.097.0473.7905.0
Uganda21.136.534.438.490.494.6

© Ivan Kushnir